Menü
Referanslar
Başarı Hikayeleri
ENG

HPC ve Sunucu Sistemleri

Sunucu Sistemleri

Türkiye’nin lider kurumsal veri yönetimi firması DATACORE, çözüm anlayışında veri merkezli çalışmayı hedeflemiştir.

Bu sebeple sunucuyu bir hesaplama aracı olarak görmekte ve ürettiği çözümlerin merkezinde her zaman depolama bazlı konsolidasyona yer vermektedir.

DATACORE Bilgi Sistemleri, giriş seviyesi sunuculardan, yüksek hafıza kullanımına ve yüzlerce CPU’ya sahip yüksek performans gereksinimi olan OLTP ve Data warehouse gibi alanlarda kullanılacak büyük sunuculara kadar kurumların ihtiyacı olan her noktada toplam ve entegre çözüm üretebilecek ürün grubuna, bilgiye ve deneyime sahiptir.

HPC 

DATACORE Bilgi Sistemleri,  2000 yılından bu yana Silicon Graphics’in Türkiye’deki tek distribütörüdür. Bu kapsamda DATACORE, Türkiye’de bir çok üniversite, araştırma merkezi, kamu kuruluşu ve Savunma Sanayi gibi alanlarda Silicon Graphics çözümleri kurmakta ve çalıştırmaktadır. 

Yüksek Performanslı Hesaplama sistemleri (HPC) Teknik Hesaplama (Technical Computing), ve Büyük Veri Analizleri (Big Data Analytics) gibi kısa sürede yüksek hesaplamaların yapılması gerekliliği gösteren alanlara çözüm sunmaktadır. SGI tamamen bu alanlara odaklanmış pazarın yenilikci ve lider çözüm üreticisidir.

Özellikle savunma, bilim, kimya, biyoloji, üretim, enerji, medya başta olmak üzere bir çok alanda üç boyutlu uygulamaların yüksek performans ile hesaplanabileceği sistemler sunulmakta; bu sistemlerin kurulumu ve  teknik desteği ise DATACORE tarafından sağlanmaktadır. 

Ayrıca yüksek performans gerektiren OLTP veri ve Data warehouse uygulamaları içinde SGI önemli bir çözüm sağlayıcısı konumundadır. Kurulan Reality Center, sayısal yayıncılık görsel ağ ortamları ile yürütülen projelerde 21. Yüzyılın teknolojik gereksinimleri uydurularak yüksek kalitede hesaplama yapabilme olanağı sağlanmaktadır.

İş Ortaklarımız