Menü
Referanslar
Başarı Hikayeleri
ENG

Veri Depolama

Veri depolama, kurumların veri merkezi alt yapılarındaki en kritik bileşendir. Veri depolama alt yapınızın doğru seçimi, tüm uygulamalarınızın performanslı ve güvenilir çalışması için en önemli bileşendir.

DATACORE, 18 yıllık tecrübesi ile bu alandaki ihtiyaçlarınızı analiz eder, sadece bugünü değil gelecekteki ihtiyaçlarınızı da düşünerek, doğru kapasite ve performans planlamaları ile size güvenilir bir yol haritası sunar.

SAN / NAS / Nesne Depolama Çözümleri


Block Storage

Blok seviyesi depolama, genellikle SAN çözümleri olarak bilinir.

(Storage Area Network)

SAN yapılarda Fibre Channel, FCoE, iSCSI gibi protokoller kullanılır. Sunucuların veri depolama sistemlerine direkt olarak blok seviyesine erişim yaptığı ve dosya sisitemlerinin sunucular üzerinde tutulduğu yapılardır.

Veriler sabit boyutlu “Bloklar” halinde tutulur, kurumsal veritabanları için idealdir.


File Storage

Dosya seviyesi depolama, genellikle NAS çözümleri olarak bilinir.

(Network Attached Storage)

Ağa bağlı depolama üniteleri; NAS yapılarda NFS ve SMB/CIFS protokollerini kullanılır. NAS, Network Attach Storage, Network üzerinden çalışan veri depolama cihazlarıdır. Ağa Bağlı Depolama (NAS) ofis verileri depolamak, paylaşmak için güçlü ve kanıtlanmış bir teknoloji haline gelmektedir.

Veriler hiyerarşik olarak iç içe olan klasörler içindeki dosyalar halinde saklanır, aktif belgeler için idealdir.


Object Storage

Nesne tabanlı depolama birimleri günümüzde bulut yapısının gelişmesi, büyüyen data boyutu ve data çeşitliliği nedeniyle tasarlanmış cihazlardır.

Nesne tabanlı depolama birimleri, modern veri yönetimi ile ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik gibi sorunların çoğunu gidermektedir. Erasure kodlama ile geleneksel depolama çözümlerine kıyasla çok daha büyük verimlilik ile çok daha yüksek veri bütünlüğü ve dayanıklılık sağlamaktadır.

Yapılandırılmamış büyük veriler, analizler ve arşivleme için idealdir.

DATACORE ile konsolide edilmiş veri depolama platformunuz sizlere ortamınızı daha verimli kullanmanızı ve aynı zamanda para ve kaynak tasarrufu yapmanızı sağlar.

Bugün BT dünyasını incelemek istediğimizde, bizim dünyamızda hızın çok önemli olduğu kaçınılmazdır ki, rekabet her sektör için ciddi boyutlara gelmiştir. BT departmanlarının da her geçen gün bu doğrultuda sorumlulukları artmaktadır. Tüm ihtiyaçları doğru bir şekilde elde etmek elimizdedir ama bu hıza ayak uydurmak isterken gözden kaçan çok önemli adımlar vardır ki, bunların göz ardı edilmemesi gerekir.

Firmalar için en önemli olan konulardan biri de sadece iyi platformu seçmek değildir. Hatasız bir şekilde planlanmış çözüm sizlere performans ve veri güvenliğini de beraberinde getirir.

İlerideki yılları da hesaplayarak sahip olma maliyetlerini de bugünden düşünen firmaların yatırımlarını kendi belirledikleri avantajlı oranlarla korumuş olduğu geçtiğimiz yıllarda gözlemlenmiştir.

Datacore, kendini kanıtlamış, kurumsal verinin en doğru şekilde yönetilmesini sağlayan sistem entegratörü olarak hizmet vermektedir.

Teknolojiyi önceden takip eden, ihtiyacınız olduğu gün çözüme yönelik doğru ortamları sağlayabilmek adına tam anlamıyla hazır ve donanımlı teknik ekibi ile yanınızda olan Datacore’un bu yaklaşımı, müşterileri tarafından tercih edilmesinde en büyük unsur olmuştur.

DATACORE'un bu çözüm yaklaşımı, binlerce kullanıcı ile kurumsal uygulamalarınızda risksiz, ölçeklendirilebilir ve esnek bir yapıya geçme güvencesi sağlar.

İş Ortaklarımız