HPC ve Sunucu Sistemleri
ÇÖZÜMLER & HİZMETLER

HPC ve Sunucu Sistemleri

Türkiye’nin lider kurumsal veri yönetimi firması DATACORE,

giriş seviyesi sunuculardan, yüksek hafıza kullanımına ve yüzlerce CPU’ya sahip yüksek performans gereksinimi olan OLTP ve Data warehouse gibi alanlarda kullanılacak büyük sunuculara kadar kurumların ihtiyacı olan her noktada toplam ve entegre çözüm üretebilecek ürün grubuna, bilgiye ve deneyime sahiptir.

HPC ve Sunucu Sistemleri

Yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) sistemleri, karmaşık hesaplama problemlerini çözmek için süper bilgisayarların ve paralel işlem tekniklerinin kullanılması ile oluşturulmuş çözümlerdir.HPC teknolojisi, hem yönetim hem de paralel hesaplama tekniklerini birleştirerek paralel işleme algoritmaları ve sistemleri geliştirmeye odaklanmıştır.

High Performance Computing (HPC) çözümlerini önde gelen teknolojiler ve hizmetler ile güvenli işbirliği içinde tutar, geliştirir, doğrular ve sunarız. Her boyuttaki kuruluşlar ve endüstriler için kuruluşunuzun gereksinimlerine göre uyarlanmış, uçtan uca, esnek, yüksek performanslı, normalde çok uzun süren işlemlerin kısa sürede gerçekleşeceği, yüksek hızlarda devasa verilerin analiz edileceği ve hatasız olarak gerçekleştirilebilmesini sağlayan High Performance Computing (HPC) çözümlerini önde gelen teknolojiler ve hizmetler ile güvenli işbirliği içinde tutar, geliştirir, doğrular ve sunarız. Datacore Bilgi Sistemleri HPC'ye olan yolculuğunuzu desteklemek için bir hizmetler portföyü sunar.

Türkiye’nin lider kurumsal veri yönetimi firması DATACORE, çözüm anlayışında veri merkezli çalışmayı hedeflemiştir. Bu sebeple sunucuyu bir hesaplama aracı olarak görmekte ve ürettiği çözümlerin merkezinde her zaman depolama bazlı konsolidasyona yer vermektedir.