"Memnuniyet olmasaydı, bu cümleler yazılamazdı."

Değerli müşterilerimize; bize olan güvenlerini ve memnuniyetlerini bildirerek verdikleri güç için çok teşekkür ediyoruz.
Yönetilen hizmetler ile yedekleme ve kurtarma çözümü
DATACORE’un çözümsel yaklaşımı ile gerek POC, gerek entegrasyon sürecimizde tüm ihtiyaç ve taleplerimize anında cevap bulabildik. Proje hayata geçirilmeye başlandığında masada konuşulan tüm plan ve yöntemlerin söylendiği gibi uygulanabiliyor olduğunu görmek, çalışmaların başarıyla sonlanacağının bir göstergesiydi.
Mert ORUZ
Arkas Holding - CIO
Kuzey Kıbrıs Turkcell Yedekleme ve Kurtarma Projesi
Proje öncesinde DATACORE ile herhangi bir çalışmamız olmamıştı. Projeyi gerçekleştireceğimiz en doğru firmayı belirleme aşamasında; tecrübeleri, ilgili olmaları, detaylara verdikleri önem ve bilgili olmaları açıkçası bizi çok etkiledi. Datacore’un sağladığı çözüm ile throughput değerlerinde %80 iyileştirme ve tekilleştirme ile %74 depolama alanı tasarrufu sağlandı. Bugüne kadar olan tüm proje süreçlerini değerlendirdiğimizde, doğru bir seçim yaptığımızı görüyoruz.
Umut HOCANIN
Turkcell - Altyapı Yönetim Müdürü
Datacore firması ile veri depolama ve yedekleme altyapı yenileme projesinde birlikte çalıştık.
Proje başlangıcı öncesinde, NETAPP ve COMMVAULTkonularında geniş bilgi paylaşımının ardından, dizayn aşamasında, uzun yıllara dayanan depolama ve yedekleme teknolojileri konusundaki hakimiyetleri ile sürdürülebilir, güvenli, esnek bakış açılarıyla alternatifli çözümler oluşturuldu. Sonuçta; iş sürekliliğini ve veri güvenliğini hedefleyen, performanslı Veri Depoloma ve Yedekleme çözümleri oluşturuldu. Tüm bu çalışmalar sırasında, yüksek yetkinliklerini, etkin hizmet anlayışlarını ve sahip oldukları sorumluluk bilinçlerini gözlemledik. Bu yaklaşımlarıyla, her iki projemizi güven içinde ve başarıyla tamamladık.
Ziya ÖZER
Manager, TMMT Site Services
Datacore’un Yönetilen Hizmetler çözüm önerisi bize burada farklılık yarattı.
Zaman içerisinde farklı operasyonlar, farklı departmanlar veya farklı uygulamaların ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş yedekleme yazılımları konumlandırılmıştı. Bu yedekleme yazılımlarının arkasında kendi ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş yedekleme donanımlarına sahiptik. Biz böyle bir ortamda çok ciddi iki problem yaşadık.Bunlardan ilki; Herhangi bir yedekleme yazılımına, donanıma yatırım yaptığınız zaman diğer taraflardaki yatırımlar farklı olduğundan aynı faydadan yararlanamıyorduk. Diğer konu ise, bazı yedekleme yazılımlarında yetenek eksikliğinin BackupAppliance’larla tamamlanmasından dolayı bütçemizde de ciddi artışlar başlamıştı. Biz Datacore ve Commvault ile bu süreçte tanıştık. Tabi her projenin bir ilk yatırım maliyeti olması çok doğal,biz onu da bekliyorduk, fakat açıkçası Datacore’un Yönetilen Hizmetler çözüm önerisi bize burada farklılık yarattı. Mevcut donanım yatırımımızı kullanarak, yazılım için de aylık ödemelerle Yönetilen Hizmetlere geçme fikri bizim için biçilmiş kaftandı. Biz yönetime sunduğumuz ilk toplantıda onayını alıp ilerlemiş olduk. Datacore bizim içimizden biri gibi davrandı. İsteklerimizi veya hassas olduğumuz konuları çok iyi anladılar. Ben her firmaya veya meslektaşıma öneririm.
Mesut Çalık
Sistem Network Müdürü
Yönetilen Hizmetler ile Yedekleme ve Kurtarma Çözümü
Doğuş Teknoloji olarak Doğuş grubunun bünyesindeki birçok firmanın teknoloji altyapılarının yönetimini sağlıyoruz. Yedekleme ortamlarımızı yönetmek de en kritik hizmetlerimizden birisi. Bu yönetimi yaparken birçok yükle beraber operasyonel anlamda kaynakları verimli kullanmak da gerekiyor. Kendi ekibimiz gibi emanet edebileceğimiz hem kaliteyi hem de verimliliği bizim gibi gözeten bir firma seçerek yönetilen hizmetler kapsamında Datacore'u yol arkadaşımız olarak belirledik. Datacore ile çok uzun yıllardır çalışıyoruz. Yönetilen Hizmetlerdeki memnuniyetimiz ile anlaşmamızı düzenli olarak uzatarak devam ediyoruz. Commvault özelindeki 10 yıllık tecrübeleri, büyük destek operasyonları ve monitörleme merkezleri ile güvenli, huzurlu bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Datacore’un da dediği gibi, "Riski devrettik ve büyüyoruz.”
Commvault bu anlamda bizim tüm ihtiyaçlarımıza cevap veren bir ürün oldu.
Bizim için olmazsa olmaz bazı başlıklar vardı. Commvault bu anlamda bizim tüm ihtiyaçlarımıza cevap veren bir ürün oldu.Gerek POC sırasında ürünü test ederken gerekse şu anda, ilave bir yatırım yapmadan kendi donanımlarımız üzerinde saatte 10tb/h gibi gerçekten çok iyi değerlere ulaştık. Backup kurulumu sırasında bizim yedekleme konusundaki problemlerimizi kendi problemleri gibi sahiplenen Datacore destek ekibine çok teşekkür ediyoruz.
Çağrı Günel
BT Altyapı & Yedekleme ve Depolama Uzmanı
Commvault ve Datacore sizin için doğru yer olabilir. Zaten farkı göreceksiniz.
Trendyol’da 100 üzerinde sistem altyapı ekibi çalışma arkadaşımız var, onların diğer firmalarda yaşadıkları tecrübelerle çok kolay bir şekilde hangi ürüne ve firmaya doğru yönleneceğimizi öğrenmiş olduk. Commvault ve Datacore sizin için doğru yer olabilir. Zaten farkı göreceksiniz. Biz şu anda çok ciddi katma değer sağladık. %85 oranında tekilleştirme sağlıyoruz. Herhangi bir şekilde bir üreticinin sağladığı tekilleştirme cihazına ekstra bir yatırım da yapmadık.Daha da çok fazla avantaj yakaladığımız teknik özellikler var.
Emircan Kurtkan
Sistem Mühendisi
Değerli Referanslarımızdan Bazıları