"Without satisfaction, these sentences would not be written.

We would like to thank our esteemed customers for their strength by giving us their trust and satisfaction.
Backup and Recovery Solutions with Managed Services
With DATACORE's analytical approach, we found an instant response to all our needs and demands in both POC and integration processes. Seeing that all the plans and methods spoken at the table were implemented when the project was initiated was an indication that the job would be successfully completed.
Mert ORUZ
Arkas Holding - CIO
Northern Cyprus Turkcell Backup and Recovery Project
We did not have any previous collaboration with DATACORE before the project. At the stage of determining the most convenient company for realizing the project, their experience, relevance, attention to detail and know-how have obviously affected us. With the solution provided by Datacore, 80% improvement was achieved in throughput values and with the deduplication, 74% storage space was saved. When we evaluate all the project processes to date, we see that we have made the right choice.
Umut HOCANIN
Turkcell - Altyapı Yönetim Müdürü
Datacore firması ile veri depolama ve yedekleme altyapı yenileme projesinde birlikte çalıştık.
Proje başlangıcı öncesinde, NETAPP ve COMMVAULTkonularında geniş bilgi paylaşımının ardından, dizayn aşamasında, uzun yıllara dayanan depolama ve yedekleme teknolojileri konusundaki hakimiyetleri ile sürdürülebilir, güvenli, esnek bakış açılarıyla alternatifli çözümler oluşturuldu. Sonuçta; iş sürekliliğini ve veri güvenliğini hedefleyen, performanslı Veri Depoloma ve Yedekleme çözümleri oluşturuldu. Tüm bu çalışmalar sırasında, yüksek yetkinliklerini, etkin hizmet anlayışlarını ve sahip oldukları sorumluluk bilinçlerini gözlemledik. Bu yaklaşımlarıyla, her iki projemizi güven içinde ve başarıyla tamamladık.
Ziya ÖZER
Manager, TMMT Site Services
Mesut Çalık
Sistem Network Müdürü
Some of Our Valuable References