Yönetilen Hizmetler
ÇÖZÜMLER & HİZMETLER

Yönetilen Hizmetler

Yeni iş yaşamı ile riskler azalıyor!

Kurumlar Yönetilen Hizmetleri tercih ediyor.

Kurulduğumuz günden itibaren “Yönetilen Hizmet” sunmak için hazırdık!
Yıllara dayanan tecrübemiz, bilgimiz, profesyonel, donanımlı güçlü teknik kadromuz, sağladığımız çözümlere yatırımlarımız, monitörleme merkezimiz ile güçlü temelden güvenilir yönetim sunuyoruz.

Yönetilen Hizmetlere Özel Datacore'a Övgüler
Yönetilen Hizmetler

7x24 365 gün izleme, başarı değerlerinin anlık kontrolü, profesyonel bir ekip ile yapıların kesintisiz çalışmasının sağlanması, üst seviyede koruma, detaylı raporlama ile sistem performans ve başarı istatistiklerinin sağlanması, doğrulama testleri, SAP uygulaması ile özel müşteri hizmetleri takibi.

Yedekleme Hizmeti

Sahip olduğunuz verileri kaybetmek her kuruluş için büyük sıkıntılar doğurabilecek bir durumdur. Değerli verilerinizi kaybetmemek için, sahip olduğu öneme göre, birkaç yere yedeklemek durumunda kalabilirsiniz. Yedeklemek için ayıracağınız alan, yedekleme periyodu, yedeklemek için harcanan zaman ise hem zaman hem de efor kaybettirir. Ekibinizi ve sizi yedekleme işlemleriyle uğraştırmamak, verilerinizi kaybetmenize engel olmak ve sunucunuzun sürekliliğini korumak için sunucuda bulunan verilerin güvenliğini sağlamak, sunucunuzun beklenmedik sorunlar nedeniyle kullanılamaz hale gelmesini önlemek, hatalı bir işlem sonrası verileri kaybetmeden mümkün olan en yakın yedeğe dönmek ve bütün bu işlemler sırasında sunucunun saatlerce kesinti yaşamadan en son sorunsuz çalışan haline dönmesi sizin için sorun olmaktan çıkıyor. Datacosmos yedekleme hizmeti ile size sunulan yedekleme imkanıyla sizler ile belirlediğiniz sözleşme çerçevesindeki periyotta yedekleriniz alınır ve sistemde güvenli bir şekilde saklanır. Bu yedekler talebiniz doğrultusunda sistemi kurtarmak için kullanılır.

Felaket Kurtarma Hizmeti

Felaket Kurtarma (Disaster Recovery) Hizmeti sahip olduğunuz verilerinizin iş sürekliliğini amaçlar. Bu hizmet ile bir uygulamaya ait BT altyapısının bulunduğu lokasyonda oluşacak herhangi bir felaket anında yangın, sel, deprem, vb. bir doğal felaketin meydana gelmesi durumunda altyapı en kısa sürede başka bir lokasyonda faaliyete geçirilmesi ve devamlılığı sağlanması gerekir. Datacosmos, felaket kurtarma hizmeti dahilinde, BT altyapısının birebir aynı veya optimize edilmiş versiyonunun Datacosmos veri merkezinde konumlandırılmasını ve izlenmesini yönetmektedir.

Arşiv Hizmetleri

Neden etkin olmayan verilerin şirket içi depolama alanını kullanmasına izin veriyorsunuz? Altyapınızı daha verimli kullanın ve verileri güvenli ve ölçeklenebilir bulut arşivleme çözümümüzle arşivleyerek maliyetlerini düşürün. Datacosmos bulut arşivleme çözümü, güvenli veri merkezimizde sık erişilmeyen verileri arşivlemenizi sağlayarak maliyetleri düşürmenize ve depolama yönetimini basitleştirmenize yardımcı olur. Etkin olmayan verilerinizi şirket dışından Datacosmos bulutuna taşıyarak şirket içi kaynaklarınızın yükünü kaldırır ve ölçeklenebilir ve uygun maliyetli bir arşivleme hizmetinin avantajlarını gerçekleştirirsiniz.