Veri Merkezi ve Bulut Hizmetleri
ÇÖZÜMLER & HİZMETLER

Veri Merkezi ve Bulut Hizmetleri

Senin Evrenin Güçlü, Entegre ve Yönetilebilir Olsun
Verilerinizi güvenle veri merkezimizde yönetiyor, rutin işlerinizin riskini devralıyor, operasyonel iş kaynaklarınızı daha verimli kullanmanızı sağlıyoruz.
Datacosmos bir datacore iştirakidir.
Veri Merkezi ve Bulut Hizmetleri
Veriler, işletmenizin DNA’sıdır.
Veriler ve onu destekleyen altyapı, işletmenizin verimliliğinde ve kimliğinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu yüzden basitçe yedekleme yeterli değil. Bir sistemde çökme veya felaket durumunda, işleminizin başarısı için hızla ve tamamen çevrimiçi olmak çok önemlidir.
İş koruması burada başlar
DATACOSMOS'da, işletmeniz için doğru miktarda koruma sağlamak için en iyi uygulamaları sınıfının en iyisi çözümlerle birleştiriyoruz. Yönetilen hizmetlerimiz, sizi hızlı bir şekilde çalışmaya ve çalışmaya hazır duruma getirirken, ihtiyaç duyduğunuz BT esnekliğini sağlamak için veri koruma, etkin izleme ve olay yanıtını içerir.
Yönetilen Yedekleme Hizmeti
Veri Koruması
Her tür felakete tam hazırlık sağlamak için sürekli koruma sağlar ve yedeklemeleri sürekli olarak doğrular. Dosya bazlı yedeklemelerden anlık görüntü bazlı yedeklemelere kadar DATACOSMOS tüm veri kaynaklarını, dosya türlerini, depolama ortamlarını ve yedekleme modlarını desteklemektedir. Ayrıca kurumsal dosya paylaşımı üzerindeki dosya ve klasörler de destek kapsamımız içerisindedir.
Planlama / Danışmanlık
DATACOSMOS, hassas verilerin korunması için erişilebilirliği sağlayan veri koruma ile bilgi yönetimi stratejilerini birlikte tasarlar ve uygular. DATACOSMOS, öncelikli yedekleme işiniz için en kritik olan uygulamaları ve gereksinimleri belirleme konusunda sizlerle yardımcı olur.
Garantili Kurtarma Testleri
DATACOSMOS, aldığınız yedeklerin doğrulamasını yaptığı gibi birbirine bağlı sunucu ve uygulamaların periyodik olarak çalışırlığını test etmenize olanak sağlar. Datacosmos, garantili kurtarma testleri ile felakete hazır durumda olduğunuzu raporlayarak sizlerin esas işinize odaklanmanızı sağlar.
Yedekleme İzleme
"Tüm veri koruma ortamlarınızı proaktif bir şekilde izleyerek problemleri önceden çözmenize yardımcı olur." DATACOSMOS, tüm yedekleme ortamınızı sürekli izleyip raporlayarak eksik ve geçersiz yedeklemeleri önler ve bunun için harcanan zamanları da engellemiş olur.
VERİ MERKEZİ
BULUT
YÖNETİLEN
HİZMETLER
YEDEKLEME
KURTARMA
VERİ DEPOLAMA
z
PROFESYONEL
HİZMETLER
Yönetilen Felaket Kurtarma Hizmeti
Özel Destek Uzmanları
DATACOSMOS, dijital varlıklarınızı korumak ve kurtarmak için önceden planlanmış ve dökümante edilmiş müşteriye özel işlemler listesi oluşturur. DATACOSMOS, felaket öncesi ve sonrası için uzman danışmanları ile adım adım kapsamlı bir plan oluşturmanıza yardımcı olur. Böylece işletmenizin görev açısından kritik işlevlerini duraksamadan sürdürmesini sağlar.
Kurtarma Testi
Planlı, plansız ve test için istediğiniz senaryoların testlerini simüle ederek felaket sonrası tüm işlemlerin etkinliğini görmenize yardımcı olur. DATACOSMOS, üretim ortamınıza negatif yönde etki etmeyen bir yaklaşım çözümü kullanır, böylece programınıza uygun felaket testlerini otomatik olarak yapabilirsiniz.
Sistem İzleme
Herhangi bir felaketten hızlıca dönüş sağlamak için geri yükleme ortamlarının fiziksel ve yazılımsal sağlık durumları sürekli kontrol edilmelidir. Otomatik taramalar ve veri analizleri ile herhangi bir yapılandırma sorununu ve olası başarısızlık noktalarını tanımlayarak sizi uyarır. Ayrıca raporlanan verileri incelemek için sizlerle biraraya gelerek problemleri çözmek için rehberlik yapar.
Sistem Güvenlik Uyumluluğu
DATACOSMOS, verileri güvenli ve erişilebilir tutmak için sıkı güvenlik düzenlemelerine (KVKK, ISO 9001, ISO 22000, ISO 27001 vb.) tabidir.