Commvault'un Türkiye'deki gücü DATACORE
ÇÖZÜMLER & HİZMETLER

Commvault'un Türkiye'deki gücü DATACORE

NEDEN COMMVAULT SORUSUNUN CEVABI ÇOK AMA, EN GÜZEL CEVAP
“9 YILDIR LİDER OLMASI”.
Commvault'un Türkiye'deki gücü DATACORE
Allianz Türkiye I Commvault –Datacore
Başarı ve Memnuniyetin Hikayesi
Garanti BBVA I Commvault I Datacore Başarı
ve Memnuniyetin Hikayesi

Commvault’un Türkiye’deki gücü DATACORE

Commvault, Gartner tarafından yayınlanan “Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Yazılımı” Magic Quadrant’ında son 9 yıl boyunca lider seçildi. Bu da Commvault’un inovasyon, yazılım başarı ve müşteri memnuniyeti konusunda iyi olduğunu gösteren güçlü bir kanıt.

Datacore’dan direkt ürün, çözüm ve destek alabilirsiniz. Commvault Türkiye distribütörlerinden bağımsız arada katman olmadan direkt danışmanlık, çözüm, ürün ve 7x24 destek, yönetilen hizmetler alabileceğiniz adres 9 yıldır Datacore.

Commvault’un Türkiye’de yükselişi, yedekleme konusunda 24 yıllık bilgi birikimi olan Datacore’un ürünü çok iyi değerlendirip, avantajlarını anlayıp, değerli kurumlara aktarması ile başladı. Ürünün detaylı analizleri sonucu zamanla kazanılan deneyim ile fark yaratan özelliklerin tüm kurumsal firmalara farklarıyla aktarılması, demo merkezlerinde gösterilmesi sağlandı. Datacore tarafından gerçekleştirilen değerli memnun müşteri referansları, diğer kurumlara yedekleme altyapılarını modern yedekleme altyapıları ile değiştirmelerinin kurumlara sağladığı avantajlar ve büyüyen veri yönetimini nasıl kolayca ve hızlıca yönetebilecekleri konusunda yenilikçi, fayda sağlayan fikirler verdi. Commvault’un Türkiye’de ofisinin de açılmasıyla başarı gelişerek devamlılık gösterdi. Datacore, tüm müşterilerine CASP (Commvault Türkiye authorised service provider) olarak hizmet vermektedir. Commvault Türkiye ve Datacore güçlü birliktelikleriyle daha da büyümeyi hedeflemektdir. Commvault yedekleme yazılımı veri yönetimi ve veri koruma alanına odaklanmış; fiziksel, sanal ve bulut teknolojileri desteğinin yanısıra üreticiye bağımlılığı ortadan kaldırarak donanım bağımsız olarak verilerinizi daha iyi kontrol etmenizi, iş yüklerinizi istediğiniz bir altyapıya taşımanıza imkan sunmaktadır. Kullanılan yazılımın bugünün ihtiyaçlarının yanı sıra gelecekte ortaya çıkacak ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik çözümler sunması seçeceğiniz yedekleme yazılımı için önem taşımaktadır. Commvault yedekleme yazılımı birçok değişim ve yeniliklerle dolu olan veri yedekleme pazarında sizler için sadece veri yedekleme değil veri yönetimi çözümleri ile de esnek,tutarlı ve güvenilir bir seçim olacaktır. Commvault Türkiye’de ve MENAT olarak adlandırılan Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki tüm profesyonel hizmetler için Datacore yetkili tek merkezdir.

Commvault Türkiye’de gerçekleştirdiği büyük kurumsal referansların bakım ve destek hizmetleri Datacore profesyonel Hizmetler tarafından verilmektedir.

Kurumsal veri koruma ve bilgi yönetimi alanında bir dünya lideri

NEDEN COMMVAULT SORUSUNUN CEVABI ÇOK AMA, EN GÜZEL CEVAP “12 YILDIR LİDER OLMASI”.

Commvault, Gartner tarafından yayınlanan “Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Yazılımı” Magic Quadrant’ında son 12 yıl boyunca lider seçildi. Bu da Commvault’un inovasyon, yazılım başarı ve müşteri memnuniyeti konusunda iyi olduğunu gösteren güçlü bir kanıt.

Çok değer verdiğimiz müşterilerimize büyüyen veri yönetimini nasıl kolayca ve hızlıca yönetebilecekleri konusunda hizmet vermeyi hedefliyoruz. Commvault yedekleme yazılımı veri yönetimi ve veri koruma alanına odaklanmış; fiziksel, sanal ve bulut teknolojileri desteğinin yanısıra üreticiye bağımlılığı ortadan kaldırarak donanım bağımsız olarak verilerinizi daha iyi kontrol etmenizi, iş yüklerinizi istediğiniz bir altyapıya taşımanıza imkan sunmaktadır.

Kullanılan yazılımın bugünün ihtiyaçlarının yanı sıra gelecekte ortaya çıkacak ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik çözümler sunması seçeceğiniz yedekleme yazılımı için önem taşımaktadır. Commvault yedekleme yazılımı birçok değişim ve yeniliklerle dolu olan veri yedekleme pazarında sizler için sadece veri yedekleme değil veri yönetimi çözümleri ile de esnek,tutarlı ve güvenilir bir seçim olacaktır.

Commvault Veri Koruma, Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri

*Commvault’un en önemli avantajı, Tek bir yazılım, tek bir çözüm hedefi ile veri yönetimi konusunda müşteri beklenti ve taleplerini karşılayabilmeyi hedeflemektedir.

Günümüzde, müşteriler için verinin önemi gittikçe artıyor. Commvault’un odaklandığı ana konular: ‘Müşteri verilerini nasıl koruyabiliriz? Veriyi nasıl paylaşırız? Veri güvenli mi? Müşterinin veriye ulaşmasını nasıl sağlarız? Verinin korunması & saklanması için çeşitli yöntemler var. Verinin Cloud üzerinde saklanması, fiziksel disk ortamlarında saklanması ya da arşivlenerek teyp ortamlarında saklanması gibi. Veriyi nasıl sakladığınız ve nasıl yönettiğiniz daha da önemli bir konu. Sonuçta bir veriyi yedekleyip herhangi bir ortamda sakladığınız zaman, o veriye tekrar kayıpsız bir şekilde geri dönebilmeniz de gerekiyor.

Veri koruma, yedekleme ve kurtarma çözümünüzün, anlık görüntülerden akışa kadar tüm veri kaynaklarını, dosya türlerini, depolama ortamlarını ve yedekleme modlarını kapsamasını beklersiniz. Tüm bu çeşitlilikle, istediğiniz son şey, her ayrı yedekleme ve kurtarma gereksinimi için ayrı bir çözüm aramaktır. Sanal sunucular için farklı çözümler, fiziksel sunucular için ayrı, tekilleştirme donanım ihtiyaçları, arşivleme için ayrı ihtiyaçlara gerek kalmadan, Commvault tek bir mimari altında sanal ortamınızı, fiziksel ortamınızı, veri depolama sistem yönetimi, tekilleştirme, son kullanıcı yedekleri, dosya ve mail arşivleme ve kurumsal raporlama fonksiyonlarını sağlamaktadır. Kullanılan bu tümleşik mimari sayesinde de veri yönetiminizi tek bir arayüz üzerinden gerçekleştirebilmektesiniz. Tüm veri bir platform üzerinde saklandığı için, birden çok yazılıma, donanıma ihtiyacınız olmazken, yatırım ve yönetim maliyetinizde ortadan kalkmaktadır.

Müşterilere, klasik, sanal ve buluttan oluşan tüm altyapıda verileri ve iş yüklerini yönetmeleri için esneklik sağlayan Commvault,birçok sanallaştırma yazılımı ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. VMware, Microsoft HyperV ve Citrix XenApp ile müşterilerimize sanallaştırma konusunda farklı alternatif sunabilmekteyiz. Commvault’u kullanarak VMWare, HyperV, Zen, Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV) ve Nutanix Acropolis’deki verileri ve iş yüklerini koruyabilmektesiniz. Ayrıca bu iş yüklerini, hypervisor’lardan Microsoft Azure ve Amazon AWS gibi bulut ortamlarına taşımanıza imkan sunmaktadır.

Veri depolama sistemleri ile ilgili yönetimler de veri yönetim yazılımlarından beklenen talepler arasındadır. Bu yönetim detaylı bir entegrasyon gerektirir. Bu entegrasyon, çok kısa süreli kopyalar için az yer kaplayan 'snapshot'ları kullanırken, 'snapshot' yönetimini planlamak için de Commvault'un < Intellisnap > teknolojisini kullanılmaktadır. Commvault kurumsal birçok veri depolama sistemini yönetebilmektedir. Bu yönetim sayesinde uygulama tutarlı veri depolama anlık imajları (application aware storage snapshot) alınabilmektedir. Yüksek kapasiteli uygulama verileri söz konusu olduğunda bu çözüm iş sürekliliğine yüksek oranda katkı sağlamaktadır.

Commvault yazılımının bir diğer özelliği olan EndPoint Data Protection ile Notebook ve masaüstü cihazların yedeklenmesi; kurumsal verilerinizin merkezi yapıda toplanmasını saylayıp heryerden güvenli bir şekilde erişimenizi sağlamaktadır. En önemli bir diğer özellik ise kullanıcılar tarafından tercih edilen ve ciddi olarak kullanılan raporlama özellikleridir. Bu özellikler ile almış olduğunuz yedeklerinizi monitörlerken tüm veri hareketlerini gözlemleyebilir, detayda inceleyebilir, sanal ve fiziksel, arşiv, replikasyon, daha fazlası volume ve soket bazında yedeklerinizi de ayrı ayrı raporlayabilirsiniz.

Yapılarınızı, alışkanlıklarızı değiştirmek zor olabilir. Commvault ile sizin için önemli olan verilerinizi ve giderek artan veri miktarınızı ihtiyacınıza uygun olarak en doğru şekilde , en minimum maaliyetle ve en maksimum performansla güvenli bir şekilde saklanmasını & korunmasını sağlayacak çözümler üretmeyi hedefliyoruz.