Quantum’un Türkiye'deki Gücü
ÇÖZÜMLER & HİZMETLER

Quantum’un Türkiye'deki Gücü

En akıllı özellikler, sektör lideri performans, güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik sayesinde, Quantum LTO storage pazarında liderdir.
Quantum’un Türkiye'deki Gücü

Tape, verileri korumak için onlarca yıldır kullanılmaktadır ve günümüzde uzun vadeli depolama için her zamankinden daha iyi bir seçimdir. Sadece bu değil, tape bulut ve hiper ölçekli altyapıların önemli bir parçası olarak ortaya çıktı. Gezegendeki en büyük veri merkezleri yoğun bir şekilde tape kullanıyor.

Müşterilerimiz petabaytları ve eksabaytlarca yapılandırılmamış veriyi (video, yüksek çözünürlüklü görüntüler, IoT verileri, araştırma verileri, gerçekten değerli şeyler) depolamanın zorluğuyla uğraşıyorlar ve bunları uzun süre saklamaları gerekiyor.

Ayrıca, CIO'lar ve BT departmanları fidye yazılımı tehdidiyle ilgilenir. Teyp depolama, 'çevrimdışı' bir depolama teknolojisi olduğundan, fidye yazılımlarına ve kötü amaçlı yazılımlara karşı etkili koruma sağlar.

Quantum'un Scalar® serisi teyp depolama sistemleri, uyumluluk amacıyla uzun vadeli depolama sağlamak, dijital medya ve görüntü arşivleme için dünya çapında on binlerce müşteri tarafından kullanılmaktadır.

Bant sistemleri birkaç bant kadar küçük olabilir, bir raf içinde ölçeklenebilir veya tam rafta başlayıp bir yarı kamyondan daha büyük olabilir. Quantum Skaler teyp sistemleri, TB başına en düşük maliyet ile pazardaki en iyi depolama yoğunluğunu sağlar.

Quantum, yönetilen bulut hizmetlerinin bir parçası olarak teyp ortamınızı yönetebilir, böylece yönetim sorunları olmadan teybin ekonomik faydasını gerçekleştirebilirsiniz.